У 2020-2021 навчальному році заклади освіти працюють в умовах адаптивного карантину. Освітній процес організовують згідно з вимогами Головного державного санітарного лікаря та рекомендаціями МОН.
Вчимо і навчаємось на карантині:
зміни в системі освіти
Ключові зміни та поради для
У 2020-2021 навчальному році заклади освіти працюють в умовах адаптивного карантину. Освітній процес організовують згідно з вимогами Головного державного санітарного лікаря та рекомендаціями МОН.
Вчимо і навчаємось
на карантині:
зміни в системі освіти
Ключові зміни та поради для
ВИХОВАТЕЛІ
За працівниками закладів дошкільної освіти, відповідно до статті 113 Кодексу законів про працю України, зберігається середній заробіток за час простою.
Що таке коригуюче навчання?
Відразу ж після закінчення карантину на основі вивченого матеріалу вчитель з'ясовує, які прогалини існують у знаннях учнів. Відповідно до цього, він корегує свою педагогічну діяльність — обирає відповідні педагогічні стратегії та методи навчання, щоб ще раз повернутися до вивченого і задовольнити освітні потреби більшості учнів класу. Якщо є індивідуальні прогалини у вивченому матеріалі окремих учнів, учитель допомагає їм опанувати матеріал самостійно.
ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ У ШКОЛІ
До кінця карантину навчання відбувається лише дистанційно.

Структуру та форму дистанційного навчання визначає педагогічна рада школи, враховуючи освітню програму, навчальний план та особливості кожного закладу і регіону.

Таким чином школа має можливість адаптувати програму до технічних можливостей учнів і вчителів.
ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ В УНІВЕРСИТЕТІ
Під час карантину навчання відбувається виключно дистанційно. Заклади вищої освіти мають академічну автономію. Університети можуть самостійно організовувати та контролювати, у який спосіб і за допомогою яких технологій проходить дистанційне навчання. Проте кожен студент має виконати індивідуальний навчальний план цього навчального року.

Якщо неможливо організувати навчання дистанційно, заклад може змінити навчальні плани та індивідуальні навчальні плани студентів невипускних курсів і перенести завершення вивчення дисциплін та практику на наступний навчальний рік.
Офіційна інформація Міністерства освіти і науки України
Для додаткової інформації
Міністерство освіти і науки України

Загальна середня та дошкільна освіта
+380 (44) 481-47-69

Професійно-технічна освіта
+380 (44) 287-82-06

Вища освіта
+380 (44) 481-32-67
ЗНО та ДПА
Сертифікація вчителів
Служба освітнього омбудсмена +380 (95) 143-87-26
Коронавірус в Україні