ЗАКЛАДИ ПТО
Навчальний рік
2020-2021
Попередньо закладам професійно-технічної освіти рекомендували перейти з 15 жовтня до 15 листопада на дистанційну форму навчання, а здобувачам – виїхати із гуртожитків. Докладніше – тут.
Із 16 листопада закладам рекомендовано проводити навчання за змішаною формою з внесенням змін до графіка освітнього процесу та розкладу занять. Це зазначено у листі МОН.

Готуючись до змішаного навчання, адміністрації варто організувати процес у такий спосіб, щоб учні та педагоги менше контактували між собою, наприклад, змінити тривалість перерв, час початку та завершення занять тощо. У закладі також рекомендовано організувати регулярне прибирання, проведення дезінфекції предметів загального вжитку. Крім того, в цей період доступ сторонніх осіб, які не беруть участі в освітньому процесі, забороняється.

Під час організації дистанційного навчання МОН не обмежує педагогів переліком ресурсів для роботи – корисні ресурси.

Детальніше – за посиланням.
Проживання в гуртожитках
Головним державним санітарним лікарем розроблені Тимчасові рекомендації для гуртожитків всіх типів. Вони повинні враховуватись власниками, керівниками та суб'єктами господарської діяльності з метою запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

Докладніше за посиланням.

В межах переходу на дистанційне навчання з 15 жовтня до 15 листопада, МОН рекомендувало здобувачам виїхати із гуртожитків. Водночас у листі Міністерства вказано, що адміністраціям слід із розумінням поставитися до необхідності проживання в гуртожитках у цей період сиріт, осіб, позбавлених батьківського піклування, здобувачів освіти з тимчасово окупованих територій та «червоних» карантинних зон, здобувачів освіти, які проходять практику, іноземних громадян та осіб без громадянства тощо.
Вступна кампанія 2020
106 402 вступники обрали для навчання заклади професійно-технічної освіти.

З них за регіональним замовленням зараховано 95 930 осіб, а за держзамовленням, зокрема за професіями загальнодержавного значення, розпочали навчання 10 472 особи.

До ТОП-5 регіонів, які отримали найбільше заяв на навчання за регіональним замовленням, увійшли:

  • Дніпропетровська область – 9080 учнів (97% від запланованого обсягу);
  • Львівська область – 7451 (83%);
  • Харківська область – 5357 (97%);
  • Одеська область – 4854 (100%);
  • Запорізька область – 4824 (98%).
ТОП-5 регіонів, які отримали найбільше заяв на навчання за державним замовленням, зокрема для підготовки за професіями загальнодержавного значення (МОН):

  • Дніпропетровська область – 1251 учень (93% від запланованого обсягу);
  • Харківська область – 947 (94%);
  • Запорізька область – 750 (97%);
  • Львівська область – 732 (84%);
  • Донецька область – 711 (75%).
Докладніше за посиланням.

Проведення WORDSKILLS UKRAINE
Перший етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності WorldSkills Ukraine відбувся впродовж жовтня-листопада 2019 року та визначив фіналістів.

Другий етап відбувся впродовж вересня-жовтня на 5 локаціях: Запоріжжя, Дніпро, Маріуполь, Київ та у с. Глеваха (Київська обл).

Через складні умови проведення фіналу кількість компетенцій було скорочено майже вдвічі: з 17 до 9. Для безпеки учнів, змагання за кожною компетенцією проходили з дотриманням рекомендацій Головного санітарного лікаря.

За результатами конкурсу 29 фіналістів отримали призові місця – вони набрали найбільше балів у загальному підсумку змагань за компетенціями.

Детальніше за посиланням.
Як діяти, якщо в учня або працівника профтеху виявлені симптоми респіраторного захворювання?
МОН затвердив чіткий алгоритм дій, яких має дотримуватись адміністрація закладу у разі виявлення симптомів респіраторного захворювання у працівника або учня профтеху.

Докладніше за посиланням.
ВЧИТЕЛЯМ
Зарплати
Атестація
На період карантину за педагогами та іншими працівниками закладу зберігається середня заробітна плата. Вона включає доплату за класне керівництво, кабінет, перевірку зошитів тощо.

У період карантину працівники закладів профосвіти можуть брати відпустку або лікарняний. Однак це не має відбуватися у примусовий спосіб.

У разі порушення прав педагогів, звертайтесь у Службу освітнього омбудсмена + 38 095 143 87 26 або ez@eo.gov.ua
МОН рекомендує атестаційним комісіям усіх рівнів перенести свої засідання на період після карантину або проводити онлайн.