УНІВЕРСИТЕТИ ТА КОЛЕДЖІ
Навчальний рік
2020-2021
Заклади вищої та фахової передвищої освіти мають академічну автономію. Вони самостійно визначають, як організувати освітній процес в умовах карантину та які технології використовувати для дистанційного навчання.

Забороняється відвідування закладів вищої та фахової передвищої освіти здобувачами освіти групами кількістю більше ніж 20 осіб - на території регіону (адміністративно-територіальній одиниці) з "помаранчевим" рівнем епідемічної небезпеки.

Забороняється відвідування закладів вищої та фахової передвищої освіти здобувачами освіти - на території регіону, на якій установлено "червоний" рівень епідемічної небезпеки.

Якщо навчання відбувається дистанційно, воно має бути збалансованим і давати студентам можливість досягти результату навчання, а не просто "закрити тему". Варто підібрати для цього відповідні форми, які не будуть обмежуватись виключно написанням письмових робіт.

Закладам варто проводити внутрішні опитування викладачів та студентів щодо процесу дистанційного навчання та своєчасно реагувати на виклики, які можуть виявити результати опитувань. Це дозволить уникнути перевантажень студентів та викладачів, підвищити зручність дистанційного навчання, а також своєчасно забезпечити технічний супровід усіх учасників освітнього процесу.
Умови для початку навчання
Необхідно врахувати загальні вимоги щодо маскового режиму, температурного скринінгу, соціального дистанціювання, систематичного миття рук з милом або їх оброблення антисептичними засобами, посиленої санітарної обробки приміщень і поверхонь.

Наявність у гуртожитках (студмістечках) ізоляторів для розміщення хворих, які не потребують госпіталізації, контактних осіб та осіб, що мають перебувати на самоізоляції.

Проведення акредитації освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, тимчасово дозволяється у віддаленому (дистанційному) режимі, ухвалення рішення про умовну (відкладену) акредитацію освітніх програм без проведення або з частковим проведенням акредитаційної експертизи.
ВСТУП НА БАКАЛАВРАТ
Відповідно до Умов прийому, всі дати вступної кампанії у 2020 році зсунуто на місяць (серпень) з урахуванням прогнозу розвитку епідеміологічної ситуації.
Етапи
Дата
Реєстрація електронних кабінетів
з 1 серпня
Прийом заяв
13-22 серпня (до 16 для тих, хто складає вступні замість ЗНО)
Вступні іспити, творчі конкурси на бюджет
1-12 серпня
Вступні іспити, творчі конкурси на контракт
13-22 серпня
Співбесіди
16-18 серпня
Списки вступників, рекомендованих до зарахування за результатами співбесіди та за квотою-2
до 12:00 20 серпня
Рейтингові списки вступників на основі ЗНО, творчих конкурсів та вступних іспитів (включаючи квоту-1, квоту-3, квоту-4)
до 12:00 27 серпня
Подача документів для зарахування на бюджет
до 18:00 31 серпня
Зарахування вступників на бюджет
до 5 вересня
Зарахування вступників на контракт
до 30 вересня
Переведення на вакантні бюджетні місця та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів вступників, які зараховані на контракт
до 15 вересня

ВСТУП НА ФАХОВОГО МОЛОДШОГО БАКАЛАВРА
Дати проведення вступної кампанії на фахового молодшого бакалавра Міністерство оприлюднить після того, як стане остаточно відомо, коли будуть видані свідоцтва про базову середню освіту та повну загальну середню освіту.

ВСТУП НА МАГІСТРАТУРУ
Відповідно до Умов прийому, єдиний вступний іспит (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) відбудуться 1 та 3 липня, а вступна кампанія на магістратуру розпочнеться 1 серпня.
Етапи
Дата
Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (реєстрація онлайн)
12 травня – 5 червня
Проведення ЄВІ/ЄФВВ
1 та 3 липня
Реєстрація електронних кабінетів
з 1 серпня
Прийом заяв
5 – 22 серпня
Рекомендації для зарахування на бюджет
до 1 вересня
Подача документів для зарахування на бюджет
до 18:00 6 вересня
Зарахування на бюджет
до 11 вересня
Переведення на вакантні бюджетні місця та на місця за рахунок цільових пільгових державних кредитів вступників, які зараховані на контракт
до 15 вересня

ПРИЙОМ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ

Графік прийому іноземних студентів:
до 15 грудня 2020 року (замість 01 листопада 2020 року) та до 15 квітня 2021 року (замість 01 березня 2021 року)
Вступ іноземних громадян відбувається очно, навчання може бути за очною, дистанційною або заочною формами здобуття освіти.

Необхідно розмістити на офіційному веб-сайті закладу освіти інформацію для громадян іноземних держав мовами навчання (
відомості про карантинні обмеження, вимоги щодо наявності полісу страхування, умов обов'язкової самоізоляції та/або обсервації та її порядку, функціонування додатку «Дій вдома», порядок самоізоляції, попередження щодо можливого обмеження громадського транспорту залежно від рівня епідемічної небезпеки у регіоні тощо).

Забезпечити умови для самоізоляції вступників
, які підлягають самоізоляції у зв'язку з перетином державного кордону.

Внести зміни до договорів з посередниками
, які займаються залученням іноземних студентів на навчання, з метою забезпечення інформування громадян іноземних держав щодо карантинних обмежень.