Під час карантину примусове відправлення працівників у відпустки, зокрема без збереження заробітної плати, є неприпустимим. У разі порушення прав педагогів звертайтесь у Службу освітнього омбудсмена +380 (95) 143-87-26 або ez@eo.gov.ua
ВЧИТЕЛІ
Режим роботи і зарплата
Відпустка
Атестація
Через карантин педагоги максимально мають бути переведені на роботу в гнучкому та дистанційному режимі.

Водночас навіть за працівниками, що фактично не виходять на роботу, за законом зберігається середня заробітна плата. Її розмір визначається згідно з постановою Кабінету Міністрів від 8 лютого 1995 року №100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати».

Нарахування заробітної плати педагогам-сумісникам здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу.

Детальніше про зарплати педагогам на час карантину можна прочитати у листі-роз'ясненні МОН та Профспілки працівників освіти і науки, а також у листі МОН про організацію освітнього процесу в закладах середньої загальної освіти під час карантину.
У період карантину, тобто під час навчального процесу, відправляти педпрацівників у примусову відпустку є протизаконним і неприпустимим. Якщо ви знаєте про такі випадки, повідомляйте про них освітнього омбудсмена та МОН.

На час карантину призупинено відвідування освітніх установ, але не навчальний процес. Це означає, що педагоги продовжують працювати з учнями – у форматі дистанційного навчання.
МОН рекомендує атестаційним комісіям усіх рівнів перенести свої засідання на період після карантину або проводити їх онлайн.

Онлайн-засідання атестаційних комісій можна проводити, якщо вони стосуються завершення атестаційних процедур для підвищення кваліфікаційних категорій, присвоєння педагогічних звань та рішень атестаційної комісії щодо проведення власних засідань у період карантину.

МОН також рекомендує:

  • відтермінувати до завершення карантину розгляд питань про відповідність (невідповідність) педагогічних працівників раніше присвоєній кваліфікаційній категорії;

  • перенести атестацію після закінчення карантину, якщо комісія не може прийняти рішення на користь педагогічного працівника через його відсутність чи відсутність його представника або через їхню неможливість підключитися до засідання онлайн.

Якщо засідання атестаційної комісії перенесено, за педагогічними працівниками зберігається раніше присвоєна кваліфікаційна категорія до проведення атестації у встановленому законодавством порядку.